x
Kampania “wiosenny ratunek”
dostępna jeszcze przez
 • dni
 • godzin
 • minut
 • sekund
+48 (22) 863 66 91 | kontakt@beautyspaexpert.co

Producent organicznych kosmetyków dla profesjonalistów

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Tak. Zabieg mikroigłowy ma na celu silną stymulację naszej skóry, syntezę kolagenu poprzez uszkadzanie skóry i wywoływanie stanu zapalnego. Każdy składnik aktywny, który działa stymulująco będzie zwiększał efekty zabiegu. Witamina C jest jednym z takich składników – zwiększa syntezę kolagenu oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Aby w pełni wykorzystać możliwości regeneracji skóry wręcz niezbędne jest włączenie produktów bogatych w witaminę C, A i E.

Dla przypomnienia składniki znajdujące się w serum z witaminą C Organic Series:

 • Superox-CTM stymuluje syntezę kolagenu, działaprzeciwstarzeniowo
 • Witamina C – stymuluje, rozjaśnia
 • Witamina E – działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne
 • Aquaxtrem™ – stymuluje, poprawia NMF
 • L-arginina – wzmacnia barierę hydrolipidową

Kwasy Organic Series są to hydroksykwasy, czyli kwasy owocowe. Są to naturalne, fizjologiczne i nietoksyczne substancje, które występują głównie w owocach i produktach spożywczych. Należą do kwasów słabych, powierzchownych. Wpływają one na osłabienie wiązań jonowych w korneocytach, co prowadzi do ich zerwania i złuszczania. Dla zwiększenia efektu nawilżenia skóry, rozjaśnienia przebarwień, regulacji gruczołów łojowych, stymulacji skóry, w zabiegach anti-aging wskazane jest nakładanie wybranego serum Organic Series lub mieszanki max 3 serum. Można także nałożyć wybraną maskę łagodzącą. Wmasuj serum manualnie, nie używaj żadnego urządzenia wtłaczającego składniki aktywne głębiej. Kwasy same w sobie mają zdolność wciągania składników aktywnych w głębsze partie naskórka.

Hydroksykwasy dzielimy na 3 grupy

 1. Alfa- hydroksykwasy: glikolowy, mlekowy, migdałowy, cytrynowy, winowy, pirogronowy. Są dobrze rozpuszczalne w wodzie i w tym przypadku użycie neutralizatora jest niezbędne. Wykorzystujemy je w większości problemów skórnych, z jakimi borykają się nasze klientki: skóra tłusta, sucha, trądzikowa, w zabiegach anti-aging, na przebarwienia.
 2. Beta- hydroksykwasy: kwas salicylowy (nie występuje w produktach Organic Series). Nie wymaga neutralizacji, ponieważ po kilku minutach przechodzi w stan lotny a w skórę wnika jego niewielka ilość.
 3. Polihydroksykwasy: laktobionowy i glukonowy. Mają najłagodniejsze działanie, nie powodują podrażnień, mogą być sosowane przy skórach wrażliwych i naczyniowych, silnie nawilżają, blokują tyrozynazę. Nie musimy ich neutralizować.

Kwasy Organic Series >>

Tak. Pamiętajmy o zasadzie, aby nie nakładać kwasów na uszkodzoną skórę. Jeśli chcesz wykonać kwasy w połączeniu np z mikroigłówką, oczyszczaniem wodorowym, mikrodermabrazją, to połóż najpierw kwas a pózniej użyj wybranego urządzenia mechanicznego. Nad urządzeniem mechanicznym masz większą kontrolę niż nad kwasem położonym na wcześniej uszkodzą skórę.

Klientki, które do nas przychodzą zazwyczaj borykają się z kilkoma problemami skórnymi. Mają np. skórę suchą, zmarszczki i naczynka; lub skórę dojrzałą i przebarwienia; lub też tłustą a jednocześnie bardzo wrażliwą.

Dzięki temu, że produkty Organic Series są naturalne i kompatybilne ze sobą możesz opracować kilka problemów skóry podczas jednego zabiegu. Znajomość składników aktywnych pomoże Ci stworzyć indywidualną mieszankę spersonalizowaną do skóry Twojej klientki.

Ze względu na wysoko skoncentrowany skład aktywny użyj maksymalnie 3 serum w jednej mieszance. Możesz to zrobić dwoma sposobami:

 1. nałóż pierwsze serum i wmasuj je aż do wchłonięcia manualnie lub wybranym urządzeniem, następnie powtórz czynność z kolejnym serum i kolejnym.
 2. Przygotuj mieszankę serum w miseczce i wmasuj tak przygotowany mix 3 serum jednocześnie.

Do jednego zabiegu użyj max 10 ml serum w dowolnej kombinacji. Na przykład: wybierz główny problem skóry i tego serum użyj 5 ml i uzupełnij kolejnymi dwoma dodając 3 i 2 ml.

Lub 4 ml + 4 ml + 2 ml. Itp

Jedna doza preparatu = 1 ml.

Zabieg infuzji tlenowej w kosmetologii cieszy się ogromnym powodzeniem. Polega na zastosowaniu hiperbarycznego tlenu w celu dotlenienia komórek skóry oraz zwiększenia przenikania substancji aktywnych. W pierwszym etapie, przy pomocy odpowiedniej dyszy, rozpylamy mieszankę serum i tlenu na powierzchnię naskórka a następnie podajemy sam tlen o odpowiednim ciśnieniu, który powoduje lepsze wnikanie serum. Tlen poprawia stan energetyczny komórek skóry i przyspiesza procesy regeneracji. Pamiętajmy, że jest on idealnym nośnikiem substancji aktywnych. Każde serum Organic Series można użyć do zabiegu infuzji tlenowej. Możesz to zrobić na 2 sposoby.

 1. Nałóż na skórę wybrane serum lub mix 3 serum, a  do dyfuzora nalej wodą mikrowizowaną Organic Series lub sól fizjologiczną
 2. Rozcieńcz wybrane serum solą fizjologiczną lub wodą mikrowizowaną Organic Series i wprowadź dyfuzorem

Zabieg jest całoroczny, bezpieczny, dla wszystkich rodzajów cery.

Do rozpulchniania naskórka służy żel do demakijażu, nałożony grubszą warstwą na czystą skórę. Dla pogłębienia efektu możesz użyć wapozonu lub przykryć żel folią.

Znajomość składników aktywnych pozwala na wykorzystanie produktów do różnych celów. W żelu do demakijażu znajduje się botamix z prawoślazu lekarskiego, moreli i malwy, który wykazuje działanie zmiękczające i rozpulchniające warstwę rogową naskórka.

Oczywiście można wykonać oczyszczanie manualne, jeśli skóra tego wymaga, pamiętając aby po jego zakończeniu użyć toniku odtłuszczającego, w którym znajdziecie botamix z oczaru wirginijskiego, kory cedru i mięty. Wykazuje on silne działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, ściągające, kojące i łagodzące.

Dla obkurczenia porów i jako maskę ściągającą użyj serum do cery tłustej, w którym zawarty jest składnik Enantia Chloranta regulujący pracę gruczołów łojowych, oczyszcza, działa antybakteryjnie .

Pamiętaj, że serum możesz ze sobą łączyć, więc zadbaj także o towarzyszące problemy skórne.

Masz więcej pytań?

TRENERKA, WSPARCIE KLIENTA

Agata Dawidczyk

Możesz również umówić się na konsultację on-line z naszą trenerką, zapraszamy!