+48 (22) 863 66 91 | kontakt@beautyspaexpert.co

Producent organicznych kosmetyków dla profesjonalistów

Jak skutecznie zatrzymać wypadanie włosów?

Jednym z najczęstszych problemów dotyczącym skóry głowy jest nadmierne wypadanie włosów. Przyczyn tego problemu może być bardzo dużo, dlatego tak ważna jest dokładna diagnoza, aby móc jak najszybciej go zniwelować.
Na głowie mamy 100 000 – 150 000 tysięcy włosów, a dziennie wypada nam ich około 100. Z prostych obliczeń możemy wywnioskować, że rocznie wymianie ulega 24-36% włosów (na miejscu tych, które wypadają wzrastają nowe).

Problemy z wypadaniem włosów zaczynają się, gdy włosów zaczyna wypadać znacznie więcej, stają się one przerzedzone, a na skórze pojawiają się obszary zupełnie ich pozbawione. Może to być spowodowane wieloma czynnikami i mieć zarówno przebieg odwracalny, jak i trwały.
Leczenie wspomagające wypadania włosów i łysienia to są różne zabiegi trychologiczne i pielęgnacyjne, które możemy zaproponwać w naszym gabinecie.
Jednym z nich jest zabieg DermaOrganic AT na urządzeniu Dermation. Jest on oparty  na technologii transdremalporacji, która powoduje reorganizację błon komórkowych, tworzenie kanałów wodno-jonowych, tzw akwaporyny, a tym samym zwiększenie przepuszczalności skóry. Dzięki tej metodzie składniki aktywne dostarczane są do skóry właściwej a nawet tkanek podskórnych.
Jest to zaawansowany program regeneracji skóry na poziomie komórkowym i daje spektakularne efekty.

Koktajl, który wtłaczamy podczas zabiegu zawiera Baicapil. Składniki odżywcze dostarczane przez Baicapil powodują, że mieszki włosowe są bardziej aktywne i zdolne do rozwoju. Dzięki temu pobudzony zostanie wzrost włosa, zwiększy się gęstość włosów, a faza anagenowa, czyli faza wzrostu, ulegnie wydłużeniu. Baicapil to nowatorski składnik aktywny zmniejszający wypadanie włosów, stymulujący wzrost włosów oraz polepszający ich ogólną kondycję.

Łączy w sobie trzy składniki roślinne, które synergicznie stymulują wzrost włosów:
-Kiełki soi i pszenicy – otrzymywane w kontrolowanym procesie kiełkowania, stanowią źródło substancji odżywczych dla mieszka włosowego, stymulują jego metabolizm i zwiększają poziom energii (ATP) produkowanej w mitochondriach. Dzięki kiełkom mieszki włosowe są bardziej aktywne i żywotne, co prowadzi do wydłużenia fazy anagenowej i skrócenia telogenowej.
– Tarczyca bajkalska – źródło baikaliny, która stymuluje uśpione komórki macierzyste mieszka włosowego, przyspieszając w ten sposób inicjację fazy anagenowej. Baikalina oddziałuje również na telomery komórek i ogranicza ich starzenie, a także chroni mitochondria mieszka włosowego przed stresem oksydacyjnym i aktywnością wolnych rodników, wydłużając tym samym fazę wzrostu włosa i zapobiegając przedwczesnemu rozpoczęciu fazy wypadania.
Nowością wynikającą z aktywności baikaliny i kiełków jest uniwersalny mechanizm działania, niezależny od płci oraz kwestii hormonalnych. Dzięki temu składnikowi, włosy nie tylko rosną szybciej i rzadziej wypadają, ale stają się również bardziej gęste i grubsze. Baicapil mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wystarczą już 2-3 zabiegi, aby zauważyć wyraźne zastopowanie wypadania włosów.

Szczegóły oferty
DermaOrganic Active Treatment