x
Kampania “wiosenny ratunek”
dostępna jeszcze przez
  • dni
  • godzin
  • minut
  • sekund
+48 (22) 863 66 91 | kontakt@beautyspaexpert.co

Producent organicznych kosmetyków dla profesjonalistów

Jakie zabiegi na przebarwienia zimą, a jakie latem? cz.2

Przyjęło się, że zabiegi na przebarwienia powinno wykonywać się tylko w okresie jesienno-zimowym. Zgodzę się z tym stwierdzeniem, ale tylko w przypadku zabiegów złuszczających z użyciem peelingów kwasowych lub urządzeń typu mikrodermabrazja, a także w przypadku zabiegów laserowych.

Ale kosmetologia bardzo szybko się rozwija i są już zabiegi, które możemy wykonywać także latem, zabiegi hamujące tyrozynazę.

Zabiegi jesienno-zimowe to:

+ Peelingi chemiczne z kwasem glikolowym, mlekowym, cytrynowym, pirogronowym.
+ Złuszczanie mechaniczne np. mikrodermabrazja, oczyszczanie wodorowe, a także w połączeniu z kwasami.
+ Lasery.
+ Mezoterapia mikroigłowa, ale na głębokości max 0,5 mm lub nanoigłami w celu uzyskania lepszej penetracji składników aktywnych.

Zabiegi całoroczne to:

+ Infuzja tlenowa z substancjami rozjaśniającymi i hamującymi tyrozynazę.
+ DermaOrganic Active Treatment na urządzeniu Dermation.
+ Oczyszczanie wodorowe z substancjami aktywnymi rozjaśniającymi, ale bez użycia kwasów silnie złuszczających.

Jednym z moich ulubionych zabiegów jest połączenie kwasów z mezoterapią mikroigłową

Używam do tego zabiegu najczęściej MIX kwasów owocowych 35% Organic Series i wykonuję go w serii 3 zabiegi co 2 tygodnie + 2 zabiegi 1 x w miesiącu.

Polecana procedura zabiegowa:

Zalecenia do domu:

Stosowanie odpowiednich produktów: tonik z kwasami AHA, krem z witaminą C na noc, krem forte na przebarwienia + krem nawilżający z filtrem UV na dzień, dla wzmocnienia kuracji serum na przebarwienia pod krem, głównie na noc.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej posłuchaj naszych podcastów lub obejrzyj webinar

Podcast: wszystko o przebarwieniach

Webinar: wszystko o przebarwieniach

Podcast: wszystko o kwasach

Podcast: wszystko o mikroigłówce

Agata Dawidczyk
Kosmetolog i trenerka w Beauty&SPA Expert
wpis o zabiegu przeciw wypadaniu włosów

Jak skutecznie zatrzymać wypadanie włosów?

Jednym z najczęstszych problemów z jakimi zgłaszają się osoby do trychologa jest nadmierne wypadanie włosów lub brak porostu włosów. Często połączone ze swędzącą lub przetłuszczającą się skórą głowy. Przyczyn tego problemu może być bardzo dużo, dlatego tak ważna jest dokładna diagnoza, aby móc jak najszybciej wdrożyć prawidłowe terapie. Coraz częściej osoby dotknięte tym problemem zgłaszają

Czytaj więcej »

Dlaczego peptydy Matrixyl 3000?

MATRIXYL® jest lipopeptydem (Palmitoyl-Lysyl-Dioxymethionyl-Lysine) pozbawionym tlenu wykazującym długotrwałe działanie przeciwstarzeniowe, doskonałym w walce ze zmarszczkami. Jego działanie opiera się na aktywowaniu syntezy 6 głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-naskórkowego. Wygładza zmarszczki od wewnątrz poprzez odbudowanie skóry. Matrixyl 3000 jest kompleksem dwóch aktywnych peptydów o bardzo małej cząsteczce (matrykin) Pal – GHK i Pal –

Czytaj więcej »

Jakie zabiegi na przebarwienia zimą, a jakie latem? cz.2

Przyjęło się, że zabiegi na przebarwienia powinno wykonywać się tylko w okresie jesienno-zimowym. Zgodzę się z tym stwierdzeniem, ale tylko w przypadku zabiegów złuszczających z użyciem peelingów kwasowych lub urządzeń typu mikrodermabrazja, a także w przypadku zabiegów laserowych. Ale kosmetologia bardzo szybko się rozwija i są już zabiegi, które możemy wykonywać także latem, zabiegi hamujące

Czytaj więcej »